PASTELL. START WITH TAPE @HELSINKI 29.10.
Teippipidennysten perustason koulutus.
Verkkokauppamme on suunnattu kampaamoalan ammattilaisille. Kirjaudu sisään ostaaksesi.
KirjauduKuvaus
Pastell. TAPE ON on nopea ja monipuolinen tekniikka hiusten pidennyksiin ja tuuhennoksiin, mahdollistaen helposti räätälöitävät ja huomaamattomat lopputulokset.
Tässä koulutuksessa opit suunnittelemaan ja toteuttamaan laadukkaat teippipidennykset alusta loppuun. Päivän aikana käydään läpi tekniikan teoria, oikeaoppinen asettelu, sävyanalyysi sekä tarvittavat työvälineet ja tuotteet. Harjoittelet kiinnitystä käytännössä harjoituspäälle. Koulutuksessa käsitellään myös pidennyspalveluiden hinnoittelua, markkinointia ja myyntiä, jotta voit rakentaa palvelusta kannattavan osan liiketoimintaasi. Koulutuksen jälkeen sinulla on valmiudet toteuttaa teippituuhennokset, kokopään pidennykset sekä erilaiset asiakaskohtaiset muodonmuutokset TAPE ON -teippipidennyksillä.
KOULUTUSTYYPPI: Teoria + workshop
AIKA: 29.10. klo 10–16
PAIKKA: FRAMEDA ACADEMY / Kansakoulukuja 3, 00100 Helsinki
KOULUTUKSEN HINTA: 269 € + alv.
Hinta sisältää työskentelyosuudessa käytettävän PASTELL. TAPE ON WEFT 50cm -teippinauhan (nauhan leveys 40 cm, arvo 94 € + alv.)
KENELLE: Kun PASTELL. –teippipidennys on sinulle uusi tai kaipaat vahvistusta tekniikan kanssa työskentelyssä sekä käytännönläheisiä vinkkejä ja ideoita pidennyspalveluiden toteuttamiseen.
MITÄ MUKAAN: Ota mukaan henkilökohtaiset työvälineet: harja, piikkikampa sekä runsaasti klipsejä. Työ toteutetaan harjoituspäälle.
MUUTA: Koulutuksen aikana käytössäsi ovat kaikki pidennyksiin tarvittavat tuotteet ja välineet. Koulutuksessa on kahvitarjoilu ja aikatauluun sisältyy 45min mittainen omakustanteinen lounastauko.
Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.