27.3.
@
10:00
–
15:00
PASTELL. WEFT ON -koulutus sisältää kaiken tiedon nauhapidennysten suunnittelusta, kiinnityksestä ja huollosta. Käymme inspiroivasti läpi asettelun, oikean sävyn analysoinnin sekä oikeanlaiset tarvikkeet ja työvälineet.
Kurssilla tutustutaan hiustenpidennysten monipuolisiin mahdollisuuksiin sekä asiakaspalvelun, että uusien liiketoiminnan mahdollisuuksien näkökulmasta. Kattava teoriaosuus sisältää pidennyspalvelukokonaisuuden rakentamista ja niiden hinnoittelua, markkinointia sekä myynnin edistämistä. Työskentelyosuudessa toteutat nauhapidennyksen kiinnityksen harjoituspäälle.
KURSSITYYPPI: Teoria + Workshop 5h
PAIKKA: Frameda Academy / Kansakoulukuja 3, 00100 Helsinki
KOULUTUKSEN HINTA : 249 € + alv
KOULUTUS + STARTER KIT: 289 € + alv
(Hintaan sisältyy kaikki ensimmäiseen huoltoon tarvittavat välineet (Pastell. Beaded Weft Tool Kit, Beaded Weft Micro Beads, Weaving -lanka & Hair Gripper -tarralaput)
KENELLE: Kun PASTELL. –pidennystuotesarja ja nauhapidennys on sinulle uusi tai kaipaat vahvistusta pidennyksien kanssa työskentelyyn sekä käytännönläheisiä vinkkejä ja ideoita pidennyspalveluiden toteuttamiseen.
MUUTA: Kurssilla toteutat pidennysten kiinnityksen harjoituspäälle. Kurssin aikana käytössäsi on kaikki pidennyksiin tarvittavat tuotteet ja välineet. Tarvitset mukaasi omat työvälineet (harja, kampa, paljon klipsejä).